#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

2012 hooaeg sai l6petatud

Posted on September 17, 2012 at 12:45 PM

Kõigest kaks nädalat hooaja avamisest hiljem, sai hooaeg juba oma piduliku lõpu. Möödunud nädalalvahetusel peeti värskel Audruringil autoringraja ja motoringraja Eesti Meistrivõistluste etapid.


Neljapäeval ja reedel oli vabatreeninguteks rada avatud, aga kuna autod ja tsiklid olid koos, siis trenniaega üpris vähe, rajale sai kolm korda päeva jooksul. Esimene trenn oli juba kl 10 ja rada veel niiske, siis rajale eriti keegi ei kippunud.


Hanno Velt käis esmaspäeval mu ratast seadistamas ja enamvähem kõik, mida muuta sai, sai muudetud- esiamort, tagaamort, ülekanne, käiguheebel, sidur ja gaas reguleeritud... seega esimene trenn oli täiesti "võõra" rattaga. Ja tuli välja, et jooks oli 2cm viltu ja jooksis "koera", sai nüüd selle ka korda lõpuks. Shifter ei toiminud, ülekanne ei sobinud ja häda kui palju. Ja rehv kuumenes endiselt üle...


Laupäeva hommikul vabatrenn oli vihmas, selgus, et ka amordiseade ei sobi vihmaks, nagu sellest põrkamisest vähe oleks olnud, ei toiminud trenni lõpuks enam ka käiguvahetus, lihtsalt käike üles ei vahetanud enam.


Ajasõit lähenes ja pidime hakkama jälle sättima, sest ka ajasõit pidi tulema vihmas. Aga siis juhtus midagi sellist, mida ükski motosportlane polnud veel näinud- vormel lasi stardisirgel õlid rajale ja seda 300-400m pikkusele lõigule ja nii laialt, et rajale puistati kogu Pärnu absorbent ja nühiti ikka väga tükk aega. Seetõttu lükati tsiklite ajasõidud päeva viimaseks ja mul oli aega tsikli hädasid elimineerida.


Ajasõiduks oli rada kuiv ja autode poolt mingil määral absorbenti maha nühitud. Tagaamort oli uuesti allapoole lastud ja shifterile reset tehtud. Peale ajasõitu tundsin, et see oli alles selle nädala esimeseks tõeliseks trenniks ja tsikkel töötas lõpuks normaalselt.


Pühapäeval ei olnud mingit warm-upi ja start oli juba 10.20. Ebareaalne :D Õnneks öösel ei sadanud ja tänu sellele oli stardi ajaks rada kuiv. Paigaltvõtt läks hästi, aga trügimisega ma ei saa hakkama. Õnneks seekord sain sõita grupis ja see motiveeris, hoog oli juba päris hea. Sõitsin taaskord oma isikliku rekordi, mis on nüüd 1:25.0! Umbes nii ma tahtsingi selliste minimaalsete harjutusvõimaluste peale terve hooaja jooksul!


Järgmisel aastal on suur töö ees ja eesmärk on paigas! 


Tulemusi näeb http://www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=836209


Tänud toetajatele, eesotsas A2 Racing ja Arigato Spordiklubiga.


Categories: 2012

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments