#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

K6rge lend

Posted on May 20, 2013 at 3:25 PM

17-19.05 toimusid Pärnus Auto24ringil treeningud ja Eesti Meistrivõistluste I etapp. Reedel trennis sain sõidetud peaaegu oma rekordit.


Reede öösel vastu laupäeva sadas öösel äiksevihma ja müristas, seda ka veel hommikul kl 8.


Hommikul oli hirmus nõrkus, peavalu, iiveldus ja maokrambid. Kuidagi sai esimene trenn tehtud ja siis läks vähe paremaks. Ajasõit läks suurepäraselt ja uueks isiklikuks rekordiks 1.24,9. Päeval oli sooja vist ca 30 kraadi. Õhtul tõmbas jälle pilve ja müristas.


Pühapäeva hommikuks oli ilm jälle ilus nagu tellitult ja hommikune warm-up tundus väga vaevaline, ometi uuendasin oma aega, uus rekord 1.24,2.


Võidusõidus oli plaan veel aega parandada, panin alla uue tagarehvi. Kuna mediumit enam ei olnud, panin alla kõva seguga rehvi. Start läks superhästi, esimesest kurvist väljumisel läks tagaratas aga libisema ja ma olin juba külili, kui pidamine tagasi tuli ja mu hirmsa jõuga taevapoole viskas. Kõik käis nii meeletult kiiresti, et ma ei näinud mitte midagi. Peale maandumist rullisin mitu ringi ja kui seisma jäin, ei saanud hingata. Rullisin end küjlelt küljele, et saaks sõõmu õhku. Kui lõpuks hingata sain, tundsin kuidas verd mööda hingetotu suhu voolab. Õnneks oli kohe medical car kohal ja võtsid mult kiivri peast. Selleks ajsks oli suu juba verd täis ja vere juurdevool mind lämmatamas.


Hetkeks, kui mind kiirabisse tõsteti, oli suurem verejooks peatunud, aga verd köhisin kuni Pärnu haiglani.


Pärnu haiglas tehti käest ja kopsust röndgen, kops ei näidanud midagi, käsi läks küünarnuki pärast kipsi. Taheti mind ööseks sisse jätta, aga ma polnud nõus. Haiglast ära tulles ei saanud jalale, millest pilditegemist ei peetud vajalikuks, toetada. Tallinnas läksime Mustamäe haiglasse, kus tuvastati ka jalaluul murd ning kompuutris tehti kindlaks kopsu mõlemapoolne põrutus ja määrati põletiku profülaktikaks antibiootikumid.


Ratast ei olegi veel näinud...


Categories: 2013

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments