#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

Eesti Meistriv6istluste 4.etapp

Posted on July 29, 2013 at 2:10 PM

27. juulil toimus Pärnus EMV neljas etapp, kõigest nädal peale eelmist võistlust. Sel korral tegin nii nagu endale lubasin, et enne neljapäeva trenni ei lähe, et nii palju ennast ei väsitaks. Selle asemel tegin kolm päeva hullupilguga tööd ja olin neljapäevaks ikkagi juba närtsinud :)


Neljapäeva pealelõunat sai rajale, otsustasin olla laisk, et ei pinguta, sõidan vabalt. Vahel tuleb siis palju parem aeg. Tunne oli super, kurvis tundsin ennast juba väga mõnusalt. Päeva lõpus vaatasin aega- 1.27,9! Masendav!


Reedel siis otsustasin pingutada, et prooviks kuidagi sirgel kiirem olla, sest kurvikiirus oli juba täitsa rahuldav. Üritasin gaasi põhja keerata, aga see eriti ei õnnestunud, sest gaas on lihtsalt nii pikk. Päeva parin 1.27,5. Masendav!


Ja oligi juba käes laupäev. Laupäeval oli minu trenn hommikul kl 9.30. Sadas uduvihma, õhuniiskus oli ilmselt 100%. Asfalt oli kuiv, aga juba esimeses kurvis oli kiivri visiir veega kaetud ja sirgel lükkas tuul seda kahte lehte. No katsu siis oma peale selgeks teha, et ei saja ja asfalt on kuiv, kui visiirist läbi ei näe. Ajaks 1.29.


Kvalifikatsiooni ajaks oli ilm juba parem. nii kui esimesele ringile läksin, hakkas sirgel ratas turtsuma ja paukuma. Jälle jama selle käiguvahetus elektroonikaga (shifteriga). Tulin ruttu maha, võtsime saba küljest ära ja tegin reseti. Selle ajaga oli kolmandik 15 minutit kestvast ajasõidust läbi. Läksin ja kangutasin. 1.26,3. Jess, lõpuks ometi! Emotsioone nii palju, et pisarad ja naer korraga.


Stardiks oli ilm veel parem, paistis päike. Start läks hästi, aga juba starsisirgel hakkas jälle shifterijama pihta, tõmbas rattal hinge kinni ja käiku vahetada ei lase, seetõttu olingi esimeses kurvis viimane ja jäin tublisti maha ka. Sirgel ja kõige kiiremates kurvides, kus kõige rohkem võita ja kaotada, ainult ratas paukus. Peale esimest ringi tahtsin juba maha tulla, aga otsustasin suurt riski võttes ikkagi edasi sõita. Ei ole just lõbus ega turvaline olla mingi 150 km/h kiiruse juures täiskaldes turtsuva ja tagaratast blokki tõmbava sikliga. Kõige selle kiuste sõitsin ikkagi aega 1.26. Lihtsalt kohutavalt kahju oli, sest esimest korda peale kukkumist tundsin ennast rajal hästi ja tundsin, et saaks tunduvalt kiiremini ja füüsisel ei olnud ka midagi väga hullu. Ju siis ei olnud veel õige hetk nii suureks ajaparanduseks nii kiiresti. Järgmine kord paremini, püüan seda head tunnet oma sees alles hoida.


Järgmine etapp Pärnus on 7-8.09, mis on ühtlasi Soome Meistrivõistluste etapp, mis tähendab, et kohal on palju-palju väga kiireid mehi ja ilmselt ka üks väga kiire naine! Nüüd tuleb teha see gaas lühemaks ja vaadata, mis selle elektroonikaga peale hakata.

Categories: 2013

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments