#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

Finaaletapp

Posted on September 8, 2013 at 4:00 PM

Laupäeval (07.09) sai punkt pandud ringrajasõidu hooajale. Ilmataat oli tulihingeline motospordi fänn- neli päeva ei ühtegi pilve ega mittemingit tuult!


Peale eelmist etappi eriti trenni teha kahjuks ei jõudnud, kas oli ilm kehv või endal tegemist nii palju, et ei olnud võimalik Pärnusse minna. Paar-kolm korda siiski sinna jõudsin, üks trenn oli korralik tagasilangus- aeg 1.30. 


Kaks ööd enne Pärnusse minekut panin gondleid peale, üks öö kolmeni teine üheni... ja hommikul tööle muidugi. Pärnusse startimise ajaks oli korralik unevõlg.


Kolmapäeval läksime siis trenni, päeva parimaks ajaks oli 1,25.6, aga seda ainult üks ring, kõik ülejäänud 1.26 ja peale. Neljapäeval uuesti trenn, terve päeva 1,26 ja lagi ees, mitte mingitmoodi ei olnud võimalik kuskilt midagi maha saada. Juba rääkisin võistluste sekretäriga, et kas mul on võimalik sõita Rookie klassis, kuna sel korral olid plaanis stardid eraldi. Etapp oli ühtlasi Soome meistrikate etapp ja kiireid somme oli kohal piisavalt mõlemas klassis, et sõidud eraldi teha. Ei tahtnud pikka sõitu üksinda sõita, eriti kui kohe varsti veel kõik minust mööda kihutama kukuvad.


Reedel oli hommikul ainult üks trenn ja siis juba ajasõit. Hommikul trennis õnneks väike ajaparandus, 1.25,0. Ajasõiduks uus rehv alla ja ajasõidu tulemuseks 1,24.8! Lõpuks ometi! Peaaegu sama aeg, mis mai etapi ajasõidus (siis oli 1.24,9). Selle ajaga olin eelviimasest ikkagi ringi peale lausa 3 sekundit aeglasem :) Otsustasin, et sõidan siiski Stockiga koos. Ees ootas pikk sõit üksinda.


Laupäeva hommikul warm-upis taas ajaparandus- 1,24.0! Uus isiklik rekord! (Meenutades maid, siis juhtus samamoodi, warm-upis uus rekord, mis oli 1.24,2). See tegi juba veits kõhedaks... Õnneks ei olnud mul plaanis alla panna mõnda hard rehvi, veel vähem Dunlopit. 


Stardis eriti midagi põdeda polnud, sest ühtegi minu tempos konkurenti ju rajale ei tulnud. Lasin nad kõik ees ilusti minema ja püüdsin järgi hoida, aga vahe kasvas ikka väga ruttu.  Juba esimesel ringil oli kukkumine, õnneks piloodiga midagi hullu ei juhtunud ja sõit jätkus. Hoog tundus hea! Kümnendal ringil tuli Vesa kallio juba ringiga, kolmes kontrollpunktis nägin sinist lippu ja ootasin päris pikalt seda möödumist. Liiga vara hakati neid lippe näitama! No ja kui Kallio möödus, siis oli ta kohe kadunud ka :) Ja kohe peale seda oli veel üks kukkumine.


Kokku möödus minust 7 sõitjat, ehk täpselt pooled lõpetanutest, seega mul hea meel, et kõigilt ringiga ikka ei saanud, nagu neljapäev tõotas. Kukkujad olid kahjuks kaks Soome megakiiret naist, seega olin mina ainus naissoost finišeerija selles sõidus, jälle hea meel! Mitte küll kukkumiste üle...


Pärast kui oma aegasid vaatasin, siis olin iga ring oma aega parandanud kuni Kallio möödumiseni. Super, stabiilsuse üle ka hea meel! Ja hea meel on ka uue isikliku rekordi üle, mis on nüüd 1.23,4! See oleks pidanud olema selle õnnetu mai kuu sõidu aeg... Seega peaaegu null hooaeg, kohutavalt kahju. Kui poleks olnud seda kukkumist, oleks praegu ikka väga kiiresti võinud sõita, aga muuta ei saa siin kahjuks midagi. Tore on vähemalt hooaeg lõpetada teadmisega, et ma sain selle kukkumise tagajärjed seljatatud. Võttis ikka aega kõvasti.


Vesa Kallio sõitis 600cc klassi uue rajarekordi, mis on nüüd 1.15,9 ja 1000cc klassis on rekord samuti tema nimel ja selleks on 1.14,3. Uskumatult äge!


Tänan kõiki toetajaid ja kaasaelajaid! Järgmine aasta jälle kiiremini!

Categories: 2013

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

1 Comment

Reply Toomas
3:54 PM on September 9, 2013 
Tubli sõit ning väga põnev võistlus tervikuna :) Historic-klass oli tase omaette :)