#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

Väike salto

Posted on May 24, 2014 at 3:50 PM

Täna käisin Pärnus trennis, esimest korda sel aastal oli trennis päris soe. Kahjuks aga ei läinud kõik päris nii, nagu oleks tahtnud.


Kohale jõudes selgus, et päev oli koos soomlaste ja lätlastega. 40min sõitsid soomlased ja 20 kõik ülejäänud. Palju sõitjaid küll ei olnud, aga see-eest palju tänvasõitja-laadseid ja ohtlikult sõitvaid.


Kohe esimeses trennis jäi ette üks lätlane, kes enne kurvi sõitis keset rada, nii et seestpoolt mööda minemine oli väga keeruline. Sirgel aga ka mööda ei saa, sest tonnisel lihtsalt nii palju rohkem jõudu.


Teises trennis sattusin temaga taaskord kokku... terve ringi üritasin, järjest igas kurvis sõitsin talle enne kurvi kõrvale, et laseks mu mööda, aga andsin ise igaks juhuks järgi. Lõpuks vanale stardisirgele tulles otsustasin siis väljast minna, kuna ta oli niii keset rada, et seal oli maa ja ilm ruumi. Sain temast hooga kenasti mööda, aga pöördepunkt jäi hiljemaks. Nii kui sisse kallasin, läks esiots alt ära. Muud põhjust ma ei suuda leida, kui et rada oli väljaspoolt sõidujoont nii tolmune, et pidamine kadus. Asfaldil õnnestus küll esiots ära päästa ja püsti jääda, aga sellest olenemata oli suund juba põllule.  Edasi läks krossiks. Kahjuks on raja kõrval kohe kruus nii pehme, et ei saanud pidurdada ega raja poole tagasi keerata, mitte midagi ei aanud teha. Suur tegu oli ennast püsti hoida, aga ohtliku kiirusega lähenes raja põrkepiire... Pidurdasin korra ja tahtis kohe pikali visata, aga jäin veelkord püsti. Enne piiret aga on kruus veel pehmem ja sinna jäi mu esiratas lõpuks kinni ja tegin koos rattaga salto, ise tegin mõned kukerpallid otsa. Ratas maandus kellaraamile, mis on pilbasteks ja esigondel samuti. Muu jäi õnneks terveks. Vähemalt praegu tundub nii. Hea, et enne seda piiret pikali sai.. Lätlane oli nii osavõtlik, et tuli sõitis sinna kruusa sisse mulle järgi ja hirmsasti muretses. Tsikli sain püsti ja sõitsin lõppkokkuvõttes sealt august ise boksi.


Nüüd on kolm päeva aega lappida. Kolmapäeval on juba trennipäev, kui ilm ainult lubaks!

Categories: 2014

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments