#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

Eesti Meistrivõistlused avatud

Posted on June 1, 2014 at 4:40 PM

Möödunud nädalavahetusel toimus Eesti meistrivõistluste avaetapp Pärnus Auto24ringil. Algselt plaanitud Cup of Countries ja Venemaa meistrivõistluste etapp jäi kahjuks küll Pärnus pidamata, aga ega Eesti sõidud seepärast pidamata jäänud.


Algselt pidid trennid algama juba kolmapäeval, aga vahepeal saabunud sügis kärpis trenniaega ja rajale sai alles reedel. Ühest küljest oli see hea, pidi vähem muude asjadega rabelema, aga teisest küljest jäi peale kukkumist trenniaega liiga väheks..


Järgmisel päeval kohe peale kukkumist kiskusin ratta laiali ja tegin, mis oskasin. Sain uue gondli, mis sai kohe uuesti valge-neoonpunase värvikatte. Avastasin veel uue häda, nimelt kukkumisega oli traaversil küljest murdunud lenksu piiraja. Teisipäeva hilisõhtuks sai kõik vajalik kokku keevitatud ja kokku kruvitud, aga õues oli 6 kraadi ja sadas kuni reedeni.


Reedel õnneks oli ilm juba parem. Raja ääres pidime vahetama veel esiveljel laagri, sest see oli totaalselt läbi. Plaanitud oli jõuda teise trenni, aga nagu tavaliselt, läks iga asjaga nii kaua, et rehvid päris soojaks ei saanud õigeks ajaks. Sellest polnud hullu, sest üpris kohe trenni algul olid väljas punalipud. Trenn küll jätkus, aga paari minuti päras pandi uuesti punased lipud välja. Soome kiire naine Jasmin Sarjos kukkus nii õnnetult, et viidi kiirabiga haiglasse (labajalg sai viga, õnneks midagi väga hullu ei juhtunud).


Järgmisesse trenni jõudsin peale. Panin selga uue kombe, aga see ei lasknud lihtsalt sõita, põlve ei saanud üldse välja lükata. Järgmiseks trenniks panin oma vana kriimu selga tagasi. Ainult kolm trenni oligi ja kahjuks päeva ajad ei olnud midagi rõõmustavat, kuskile 1.24 ringi.


Võistluspäeva hommikul oli veel üks vabatrenn, panin alla uue rehvi, aga aega ei parandanud. Ajasõidus jäi parimalks 1.24,4. SuperStock ja Rookie ühisstardis alles 12. koht.


Start läks täitsa metsa ja ei teagi, mis juhtus. Kui siduri lahti lasin ja gaasi keerasin, siis tsiklil lihtsalt jõudu polnud ja edasi ei läinud. Jäingi viimaseks... Tükk aega ei saanud ühest aeglasemast sõitjast mööda ja see rikkus veel nii palju rütmi, et võistlussõidu aeg oli ajasõidu omast kehvem. Stocki arvestuses 7. koht.


Terve nädalavahetus oli nii palju õnnetusi ja kiirabi muudkui sõitis linnavahet. See tekitas parajalt kõhedust ja peale viimast kukkumist oli jälle kindlus ning stabiilsus kadunud. 


Nüüd on kolm nädalat pausi, kuna rada on Porche poolt kolmeks nädalaks broneeritud. Nii kaua tuleb üritada valu unustada ja ühtteist tuleb rattal muuta, on asju, mis mulle ei sobi. Äkki siis hakkab mõnusam.


Järgmine etapp toimub Pärnus 05-06. juuli. Siis toimub ühtlasi Soome Meistrivõistluste etapp.Categories: 2014