#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

Eesti Meistrivõistluste 2. etapp

Posted on July 6, 2014 at 3:45 PM

Möödunud nädalavahetusel toimus Pärnus EMV 2.etapp, mis oli ühtlasi Soome Meistrivõistluste etapp ja soomlaste korraldada. Soome etapp tõi Pärnusse väga palju võistlejaid, uuel rajal nii palju ei olegi vist enne olnud.


Nädal enne võistlust oli esimene võimalus üldse mootorrattaga rajale saade peale eelmist etappi, nimelt oli Auto24ring kolm nädalat ainult Porchede päralt. Kahjuks aga sellel trennipäeval sain sõita täpselt nii palju, et rajalemineku ringil tulin uuesti maha, kuna hakkas sadama. Järgmine võimalus oli võidusõidunädala kolmapäeva rajaõhtul. Seega täpselt kuu aega oli jäänud vahele. 


Neljapäeval sai juba rohkem trenni teha, hoog tundus küll hirmus kiire, tunne hea, aga aeg ainult 1.24 - 1.25. reedel veel kolm trenni, aeg ikka sama. Ja oi kuidas väsitas!


Laupäeval oli hommikul ajasõit. Ajasõidus suutsin lõpuks 1.24 barjääri ületada ja sõita täpselt oma eelmise aasta parimat aega- 1.23,2. Ja siis tuli kohe otsa sprindi võistlus- 8 ringi. Kahjuks läks start täiesti untsu ja jäin kuhugi päris tagaotsa. Sõitsin ühe konkurendi taga, kes minu hoogu üldiselt sõidab ja teadsin, et ta tahtis aega parandada, seega lootsin, et aeg on hea. Siis aga jäi ette üks soolmlane, kelle ratas sirgel teda väga vedada ei jõudnud, aga mööda sõita mitte kuidagi ka ei õnnestunud. Nii ma siis tma sabas hambaid krigistasin. Aeg oli 1.24,7. Katastroof. Aga vähemalt viimane ei olnud, keegi oli nokkinud minu selja taga, aga mööda ei saanud. Peale mai kuus juhtunud kukkumist eessõitja pärast, kardan neid kaasvõistlejaid nagu tuld.


Pühapäeva hommikul oli küll selline kõhe tunne, et mis asja ma küll siin hullude keskel teen. Aga siis tuli warm-up ja laks väga hästi, parandasin veel aega- 1.23,1.


Võistluse eel oli väga tugev närv sees, kartsin, et juhtub jälle sama- start läheb metsa ja keegi jääb jalgu, kellest mööd ei saa. Stardis tõmbas tagarattasse, aga sain siiski päris edukalt minema. Sõidu käigus sain päris mitmest konkurendist mööda ja hoog tundus nagu hommikul soojendussõidus. Viimastel ringidel jõudsin väga kiirelt järgmisele kahele võistlejale järele, aga siis juba langes ruudulipp. 


Tulemuseks Superstock 600 klassi Eesti arvestuse  3. koht ja uus isiklik rekord- 1.21,0, täielik üllatus. Ma siiani ei suuda seda uskuda, et suutsin ühe sõiduga oma parimat aega kärpida lausa 2,1 sekundit. Ja tore on veel see ka, et kõik peale ühe ringi (kus tuli mulle ette üks põllul käija) sõitsin 1.21-1.22. Mul pole aimugi, kust see hoog tuli, aga no paremini ei oleks saanud minna!


Viimati oli nii suur rõõm siis, kui ma 2011.a võitsin sõidu ja tulin karikavõitjaks. Hirmus palju tuli vaeva näha alates uue raja avamisest ja eelmise kevade kukkumisest ja see hoog lasi ennast ikka väga kaua oodata! Igatahes, MEGAMEGAMEGA!!! 1.22 oli mu pikaaegne unistus, mis sai nüüd tublilt ületatud. Edasi ainult uute eesmärkide nimel!


Järgmine etapp Eesti pinnal toimub alles 5-6. septembril.

Categories: 2014