#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

EMV finaaletapp

Posted on September 10, 2014 at 3:35 PM

Möödunud nädalavahetusel toimus Pärnus mootorrataste ringrajasõidu viies etapp. 


Neljapäeval ja reede olid trennipäevad. Ei olnud lihtne. 1.23 peal nagu sein ees. Laupäeva hommikul oli vabatrenn. Läksin vana esirehviga, taha panin uue. Ja lihtsalt suurepärane, stabiilselt 1.22. Ajasõiduks uus esirehv ka alla... ja jälle see 1.23. Viimastel ajasõidu ringidel sain aja 1.22 peale. See-eest minu ees olnud kaheksa sõitjat olid sekundi sees ja sõitsid 1.20. 600-te klassi hoog on ikka läinud väga kiireks.


Võidusõidu start läks päris ilusti. Lootsin, et saan peale starti nendele kiirematele tuulde. Kahjuks sai esimeses kurvis kohe üks minu kõrvalt startinud lätlane mööda, loomulikult see aeglasem. Ja oligi korras.


Mõned ringid sõitsin tal sabas, vaatasin, et midagi lihtsat ei saa olema. Lõpuks otsustasin, et proovin temast mööda saada. Kogusin terve ringi hoogu ja sõitsin enne vanale stardisirgele tulekut talle pidurdusmaal kõrvale. Kuna sõitsin ennast nö kurvi kinni, pidin rohkem pidurdama ja see oli nii nagla, et kallas mulle peale. Palju ei jäänud puudu, et oleks tagarattaga mulle esirattasse sõitnud. Pidin ikka selja sirgeks tõmbama. Peatselt proovisin enne shikaani uuesti ja pidurdasin kõrvale... ja jälle lätlane kallutas peale. Siis otsustasin, et see risk on ikka liiga suur ja lootsin, et teeb äkki vea. Tegi vea küll ja sellise, et oleks talle tagant otsa lajatanud stardisirge lõpus, nii et sain veelkord selja sirgu ajada. 


Väga raske on saada sõidu alguses kellestki mööda, kes on vaid sekundi aeglasem. Sõidu algul ei saa kohe rütmi ja kui keegi jääb jalgu, siis ei saagi rütmi. Lätlane oli suure kogemusega sõitja ja sõitis ilusti raja täis. Kahjuks ainult oli peaaegu igas kurvis minust aeglasem.


Kahjuks siis seekord sedasi. Üldkokkuvõttes siiski Eesti Meistrivõistluste teine koht.


Plaan veel trenni ka minna, tahaks kihutada! :)Categories: 2014