#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

Eesti Meistrivõistluste I etapp

Posted on June 2, 2015 at 1:15 PM

Võidusõidunädalavahetus tuli kiirelt. Ilmad terve mai kuu nii külmad, et ei ühtegi trennivõimalust. Saali muidugi ka ei jõudnud. Rattaga jõudsin õnneks dünopingis käia ja tagarattast 117hj. Pole paha. Natuke tuli üht-teist ülekirjutada ka, et segud paigas oleks.

 

Võistlusnädala kolmapäeval otsustasin vähemalt rajaõhtule minna. Transponderit ei võtnud, nautisin niisama. Hea fiiling oli! Kuigi eks ma siiski umbes oma aega aimasin siiski.

 

Neljapäeval täis pikk trennipäev. Panin transponderi ka külge. 1.25. Täpselt nagu arvasin. Mõne ringi sain 1.24 ka. Tunne oli küll selline, et kihutan nagu pöörane. Õhtul otsustasin vahetada ülekannet, tagun ratast tunduvalt jõulisemaks.

 

Reedel uus võimalus. Esimeses trennis kohe vihmapiisad, kergelt pudistas terve sessiooni. Teise trenni alguseks sama lugu. Kohe esimesel ringil kukkus üks lõunanaaber ja terve sessiooni aja korjati teda sealt rajalt üles. Ja siis tuli lõuna, koos tugevama vihmaga ja kõik sadas märjaks! Järgmiseks trenniks oli aga asfalt kuiv, ilma suure tuule ja päikeseta olin tegelikult selle trenni juba maha kirjutanud. Aga vedas, peale seda veel kaks sessiooni, aga 1.24 ja sein on püsti ees. Uue ülekande sai siiski ära proovida ja see tundus parem.

 

Võistluspäeva ajasõit toimus juba 10.55. Õnneks oli päike väljas ja öö olnud kuiv. Alistasin 1.24. Kvali parim aeg 1.23,4 ja stardipaik alles 14. ruut. Kohutavalt kartsin, et tuleb jälle selline sõit nagu eelmise hooaja viimasel etapil, et jään ühe aeglasema taha ja mööda ei saa... Stardis on need lõunanaabrid totaalsed segod.

 

Start ise tegelikult õnnestus hästi! Keegi tagareast mööda ei saanud, aga enne esimest kurvi läks ikka väga kitsaks ja trügisid vahele ja esimesel ringil kaotasin veel kohti. Vahed venisid juba päris pikaks, aga lootust ma ei kaotanud. Natuke läks aega, et leida rütm ja proovisin esimesest mööduda, ei saanud, ootasin terve ringi seda sama kohta, et uuesti proovida ja sain mööda! Järgmine oli juba päris kaugel. Paari ringiga jõudsin talle järele ja paari ringiga sain temastki mööda. Olin juba täiesti kutu. Ja aru ei saa, kus kohas ringe näidatakse, palju veel?! Tundsin kuidas sõidutäpsus hakkab kaduma. Ja siis tuli esiots tagant juba ringiga :) Kahju, et ei saanud sõidu algusest kohe oma tempot sõita.

 

Lõppkokkuvõttes jäin aga väga rahule, parim ringiaeg 1.22,2 (sõitsin mitu ringi 1.22 ja seda just siis kui olin vabas vees ja täiesti väsinud). Ja sain teha neli möödasõitu ja sõidukindlus ja stabiilsus olid olemas. Head emotsioonid, mida muud ongi vaja!? Arvestades, et on hooaja esimene etapp ja trenni pole üldse saanud teha, siis minu jaoks super tulemus. Täielik nauding!


Kahjuks pidi Aivar võistluse katkestama, kuna Ducati mootorisse tuli taaskord kolin sisse. Tundub, et Ducatidest on nüüd küll, tagasi Yamaha leeri.


Järgmine etapp toimub Eestis juba kolme nädala pärast.

Categories: 2015