#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

Soome Meistrivõistluste etapp Pärnus

Posted on August 17, 2015 at 4:15 PM

15-16. august peeti Pärnus Soome MV etapp, mis andis võimaluse ka augustis võistluskeerises keerelda. EMV 6. etapp toimub augustis, aga Riias ja seal pole plaanis ohutuse mõttes osa võtta. Kaks korda sai kahe etapi vahel trennis käia, ajad 1.22.


Viimased trennid olin teinud kõik jubedamalt kulunud rehvidega, neljapäeval panin uued alla ja ratas oli nagu asfaldile liimitud. Murdsin viimases vabatrennis lõpuks uude sekundisse- 1.21,3. Stabiilselt 1.22. Reedel 1.21,2.


Laupäeva hommikul oli keha juba väga kange. Pidin enne ajasõitu minemist võimlema, et liigesed liikuma saada, sest muidu oleks vist paari ringiga olnud jaks otsas. Õnneks, sain sõita vabalt oma sõitu. Ühel järjekordsel ringil paremkurvi sisenedes nägin järsku enda kõrval kellegi esiratast, tõmbasin selja sirgu ja lasin otseks, pihta sain ikka. Õnneks jäime mõlemad püsti. Üks põhjanaaber tahtis minust vist läbi sõita. See lõi rütmi mõneks ringiks segamini. 


Ajasõidus uus isiklik rekord- 1.20,7! Viis ringi 20 lõppu, kuniks soomlane otsa kihutas, siis kolm ringi 21-22 ja viimane taaskord 20. Uus sekund ja stabiilselt! Väga õnnelik!


Võisusõidus läks tavaliselt, jäin ühe soomlase taha, keda märkasin juba neljapäeval ja tõdesin, et temast sõites mööda on raske saada, kuigi ta oli aeglasem. Ja nii oligi. Viimasel ringil järsku ta enam ei kiirendanud, ja sain temast mööda. Pärast selgus, et ta arvas võidusõidu läbi olevat, kuid tegelikult oli üks ring veel! :D


Pühapäeval warm-upis hoog rauges 1.22. Arvasin, et mul pole rohkem midagi anda. Lootsin ainult hea stardi teha. Olin stardis väga kindel, aga... tõmbas tagarattasse. Korralikult. Tahtsin panna teise käigu, aga sattus vabakäik ja pöörded lakke. Vajutasin uuesti käiguhooba, aga pöörded olid liiga kõrged ja tõmbas teise käiguga veel rohkem tagarattasse kui esimesega. Hea, et üle ei tõmmanud. Ma üldse ei kujutanud ettegi, et mu ratas niimoodi tagarattasse läheb. Verest välja ei löönud, aga jäin eelviimaseks. olin kohe ühel soomlasel sabas ja mitu ringi otsisin võimalust mööda saada. Lõpuks sain finišisirgel kiirendades talle kõrvale ja ka mööda. Ees oli vaba rada, umbes kolmeks ringiks. Seejärel olin jälle sabas laupäevasel "takistusel". Kaks ringi oli sobivas kohas kollane lipp ja möödasõit seega keelatud. Eelviimasel ringil nägin siniseid lippe, ootasin, millal liider tuleb. Jõudes finišisirgele nägin tornis ruudulippu, aga liider ei olnud mööda sõitnud, seega teadsin, et tuleb üks ring veel sõita. Minu eesolija, aga arvas, et temal on sõit lõppenud ja sain temast viimasel ringil mööda! Uskumatu, et sama võidusõitja teeb kaks päeva järjest sama vea! :D


Tänu sellele, et kohe esimesest sommist mööda ei saanud. sain teha ka oma tempot ja sõitsin välja oma uue isikliku rekordi- 1.20,518. Lõpuks hea aeg ka võidusõidus, mis on väga oluline! Väga-väga õnnelik!


Samas sõidus sõitis Soome kiireim naine Jasmin Sarjos välja naiste uue rekordi, milleks on 1.16,8. Ulme. Laupäeval sõitis Hannes Soomer üle 600-te rajarekordi, mis on nüüd 1.15,909. Võimas!


Järgmine sõit Eestis toimub 12.09 Pärnus. Sinna suurte ootustega!


Categories: 2015