#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

2016 hooaja avaetapp

Posted on June 6, 2016 at 3:25 PM

Mõõdunud nädalavahetusel, 04-05. juunil, toimus Pärnus Eesti Meistrivõistluste esimene etapp. Kui tavaliselt on esimesed trennid mai algul ja etapp hiljemalt mai keskel, siis sel aastal oli avaetapp suhteliselt hiline.


Terve maikuu oli nii suur suvi (v.a mootorratta hooaja avamise päev), et esimese etapi ajaks oleks pidanud juba palju rajakilomeetred olema kogunenud. Rattale sain amordid alla alles 25.mai ja sama päeva kolmapäevane rajaõhtu oli esimene võimalus rada sõita, aeg oli 1.23. Võtsin kohe plaani ka reedest pühapäevani, sest võidusõidu nädal oli ukse ees ja siis rada kinni. Vaja oli saada amordiseaded paika. Kõigil kolmel päeval sõitsin juba 1.22.


Võidusõidu nädalal proovisin ka veel rajaõhtul, sest tahtsin esiamordis pehmemat vedru proovida. Aga hoogu juurde ei saanud. Ja oligi käes laupäev- ametlik treeningpäev. Endiselt 1.22.


Eestisse tuli sõitma ka Uus-Meremaalt pärit Avalon Biddle, kes sõidab koos Hannes Soomeriga European Junior Cup sarjas ja teeb pooltele poistele tuule alla. Ülimalt tore oli temaga tutvuda, absoluutselt tore tüdruk, äärmiselt rõõmsameelne ja see oli nakkav! :)


Pühapäeval oli ilm hoopis midagi muud, kui viimane kuuaega. Külm. Pilves. Tuul.  Hommikul vara vabatreening, aega ikka ei parandanud ja kohe ajasõit. Ajasõidu alguseks hakkas veel vihma tibutama. Õnneks ei lasknud minu pea sellest ennast häirida ja alistasin ajasõidus seni piiriks olnud sekundi ja kirja sain 1.21,5. Ise olin rahul. Arvestades, et rajatingimused olid kehvemad.


Esimene start läks kehvasti, kuna minu ette jäid kaks lõunanaabrit, kellest tagumine sõitis lihtsalt keset rada. Paar korda proovisin temast mööduda, sain kõrvale, aga tekkisid üpris ohtlikud momendid. Loobusin. Täielik Deja Vu!  Kahjuks tegin ka väikse vea ja kaks tagumist konkurenti said mööda. 


Teine stert, teine võimalus. Jälle sai sama konkurent mu ette, aga õnneks ta polnud sugugi aeglane, lihtsalt sõitis keset rada. Sel korral polnud tema ees aeglast sõitjat, seega sai normaalse hoo üles. Viimase ringi, viimases kurvis proovis üks lõunanaaber minust mööduda, aga proovisin väljakiirendusega koha tagasi saada. See peaaegu mul ka õnnestus, kuna tundus, et minu rattal oli rohkem jõudu. Tema aga muudkui kaldus mulle peale ja lõpuks sõitiski otsa. Pidin gaasi lahti laskma, teine variant oleks 160-180km tunnikiirusega põllule sõita. Pole mul ju massi ka, hea kerge eest ära lükata :) Hea, et püsti jäin. Kahjuks ajasõiduaeg jäigi päeva parimaks.


Päeva lõpetas Superbike ja Rookie 1000 sõit, kuhu läksid kaasa sõitma ka minu klassi kiiremas- Hannes Soomer ja Avalon Biddle. Uskumatult äge sõit oli! Nemad kahekesi viimastelt kohtadelt 600ste tsiklitega. Sprintrace ehk 9 ringi. Hannes oli vist paari ringiga teine ja Avalon neljas! Üli super, väga põnev! Hannes lõpetas sõidu tihedalt  Martin Pärtelpoja kannul, tehes ka uue rajarekordi- 1.14,8. Avalon tuli lõppkokkuvõttes kuuendaks.


Järgmine etapp on 18-19. juunu Soomes Kemoras. Pärnus alles 09-10. juuli. Siis on toimumas Soome MV etapp, seega tõotab tulla palju sõitjaid ja palju põnevust. Tasub vaatama tulla!
Categories: 2016

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

3 Comments