#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

EMV 3. etapp

Posted on July 11, 2016 at 4:10 PM

Möödunud nädalavahetusel toimus Pärnus auto24ringil ilmselt selle hooaja suurim ringrajaüritus. Tegemist oli Eesti, Leedu ja Soome Meistrivõitluste etapiga.


Teisipäeval ja kolmapäeval toimus Yamaha keskuse ja Kallio Racing koolitus ja rajapäev. Kuna eelmisest etapist oli ca kuu möödas ja mitte kordagi polnud rajale saanud, siis võtsin minagi koolituspäevadest osa. Teisipäeva esimene trenn oli selline tunne, nagu oleks hooaja esimene trenn. Päris keeruline. Kaks trenni tegin ja siis palusin, et Vesa Kallio prooviks mu ratast. Mulle tundus justkui hea, aga rehv ei kestnud. Käis ta siis sellega tegi mõned ringid ja tuli tagasi ning teadustas, et selle rattaga ei ole võimalik sõita, mitte miski ei sobi ja mittemiski ei toimi :O Keeras mul amorte ja kolmapäeva hommikul pidin siis proovima. Ratas muutus veel juhitamatuks, väga raske tundus kaalult. Proovisin ja proovisin, stabiilselt 1.23-1.24. No mida?!


Otsustasin, et me tahan proovida Vihur Motosport Yamaha R6- Lihtsalt et oleks võrdlusmoment. Täiesti uskumatu, kui kerge oli selle rattaga sõita. Lühidalt võiks ütelda, et see ratas sõitis ise! Minu oma aga töötab mulle vastu ja teeb sõidu võimalikult keeruliseks. MIda ma kõik need aastad teinud olen?! Sõit on onud kui töö ja Vihuri rattaga oli see kui rõõm. Kui päev läbi oli aeg 1.23-1.24 siis kahe ringiga tegin 1.22. Kobistades.


Mõeldud tehtud, et vahetame mul rattal amordid ära. Proovime Öhlinsit, teeme telje vahe lühemaks, laseme nina allapoole, teeme ülekande kiiremaks. Et oleks võimalikult sarnased need kaks ratast. Reedel oli järgmine trennipäev- üks 10min ja kaks 15min trenni. Esimesse läksin oma rattaga, aga ei olnud parem midagi. Lisaks oli tekkinud jälle käiguvahetuse jama. Ühesõnaga, järgi jäänud kahe trenniga ratast seadesse ei saa, sest pole lihtsalt aega. Otsustasin, et võistlen sel korral Vihuri tiimis nende rattaga. Neil ole see sel korral juhuslikult sõitjata. Kahjuks aga ei olnud mul seda head tunnet, mis kolmapäeval ja ajad midagi head ei näidanud.


Reede õhtul toimus ka ringraja mootorrataste paraad läbi Pärnu linna ja sõitjate tutvustus kesklinnas. Väga lahe üritus. Rahvale lahemale.


Laupäeva hommikul oli kohe ajasõit. 1.20,9! Voilaa! Ülirahul. Külgkorvide stardis aga juhtus see, mida kõik kardavad, lendas mootor või käigukast ja kolmandiku raja ulatuses pandi õli maha. Start oli B600 klassiga koos.  Kui mujalt sai absorbendist mööda, siis üks paremkurv oli selline, et tuli sellest kuskilt üle sõita. Aeg taaskord 2 sekundit aeglasem, lihtsalt ei julgenud sellest triibust üle sõita. Võistlus oli 8 ringi. Poole pealt oli aga nii tõsine kukkumne, ilmselt just selle absorbendi pärast, et sõit katkestati ja tuli kordusstart. Kordistatrdis läksid kaks veel samas kohas, aga saime ikka finishilipuni sõita.


Pühapäeval warm-upis tunne jälle kadunud, püüdsin leida kindlust, aga aeg ikka 23. Ja siis tuli start, minu kõige oodatum start aasta jookul- Superstock ja Rookie eraldi! Saime 5 ringi sõidetud, kui hakkas kallama kui oavarrest, hetkega oli rada täiesti märg ja sõit katkestati. Sain just tunde kätte ja ees olnud võistlejad olid mulle just mugaval kaugusel ning eest ära ei läinud kuhugi. Tohutult kahju. Täpselt ei tea, aga aeg oli olnud 21. Niisiis taaskord kordusstart, aga seekord vihmas. Kõik läksid kikivarvukil, sest ei mäletagi, millal viimati sai vihmas sõidetud. Polnud ka seda rehvi enne proovinud. Igatahes, kui võistlustel meie klassis osales 18 võistlejat, lõpetasin tubli 10. kohaga. Vihmas sõitsin oma rattaga. Juba boksist välja keerates sain aru, kui suur vahe oli nendel kahel rattal. Lisaks ei saanud ära kasutada kõiki pöördeid, sest käiguvahetuse elektroonika seda ei lubanud. Ajaks 1.33.


Järgmine etapp toimub Pärnus 20-21.08.

Categories: 2016