#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

EMV 2010 3. etapp

Posted on December 31, 2010 at 8:57 AM

24.07 toimus Kuressaare lennuvääljal SkyPlus Motosport Weekend, kus samal päeval võistlesid nii ringraja- kui ka supermotorattad. Reedel hakkas loomulikult sadama nagu tellitult, kui nädalaid on olnud troopika.

Laupäeva hommikul oli õnneks asfalt kuiv, ent taevas lauspilves ja puhus tugev tuul. Mõtlesin, et tõstan vihmarattad ka kärust välja, pärast kui sadama hakkab, hea võtta ja alla panna. Seda tehes avastasin, et mu vihmarattal ei olnud hammasratast küljes, see jäi loomulikult koos teise veljega koju ja ükski teine südamik sinna ei sobi... Ainult võistluseks oleks saanud velge laenata, muuks ajaks tuli hoida pöialt, et sadama ei hakkaks.

Kell 8 oli mu esimene vabatrenn. Veerand tundi enne hakkas kergelt tibutama, õnneks see tibutamiseks jäigi. Oma kolmandal ringil paremkurvi minnes tundsin, et kuidagi kisub paremale ära ja järsku tõmbas lenksu käes piirajani risti, mitte midagi teha ei olnud, nägin vaid lennuraja märklampi millele otse otsa kihutasin. Lendasin üle lenksu õlaga ja lõuaga vastu maas. Puus sai ka kusagil pihta, jube valus oli igalt poolt. Kui teistel trenn läbi, veeresin boksi pilli lappima, ajasõiduni oli ju vaid tund aega. Uus klaas ette ja arvasin, et rooliamordil äkki midagi ning vahetasin igaks juhuks ballooni ka ära.

Teisel ringil tundsin jälle samas kurvis, et kisub lenksu, lasin hoo maha ja sõitsin trajektoorilt eest ära igaks juhuks. Järsku aga tõmbas lenksu jälle risti ja otse plastkoonusele otsa. Terve raja lükkasin neid koonuseid täis tagatahes, teised tegid mitu ringi slaalomit. Ise sel korral eriti haiget ei saanud, aga ratas kannatas rohkem- tuleraam, gondlid, klaas ja piduripump sai pihta. Testida ju midagi võimalik ei olnud.

Pärast veeresin jälle boksi pilli lappima, jälle umbes tunnike aega enne kui võistlus lahti läks.

Vaatasime, et rooliamordi kinnitus poob ühele poole prillidele kinni, seib läks vahele. Klaasiga oli keerulisem, kellegil polnud. Lõpuks sain Beljaevilt teise tuleraami ja musta klaasi, mis oli küll uuemate gondlite jaoks, aga sai külge aretada. Tahtsin veel ülekannet vahetada, aga no selleks ei olnud aega lihtsalt.

Startisin 11 ruudust, 13 võistlejat. Start läks taaskord väga hästi, võtsin paar kohta, aga kaotasin need uuesti, trügimist oli palju. Sõita oli kuidagi kummaline, kui tahtsin keerata, tundus, et ei keera ja vastupidi. Lisaks see must klaas ja tume kiivriklaas, mitte midagi ei näinud läbi klaasi, kus sirge lõpeb. Ilm ka pilvine. Väga ebamugav on kuuenda käiguga kiirendades pead klaasi tagant välja tõsta. Lõpetasin eelviimasena, aga vähemalt ei lõpetanud põllul.

Nüüd tuleb jälle rooliamordiga tegeleda ja igasugu teiste asjadega ka.

Tulemused: http://www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=568137

Järgmised kaks etappi Pärnus 14-15.08, ühel nädalavahetusel kaks võistlust!


Categories: 2010

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments