#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

EMV 6.etapp- SkyPlus Racing Weekend Kuressaares

Posted on August 18, 2011 at 10:40 AM

13. august toimus Kuressaare lennuväljal ringraja Eesti Meistrivõistluste 6. etapp (5. oli Alastaro Soome, kus ma ei käinud). Saaremaa ürituseks peatati taaskord üheks päevaks lennuliiklus ja lennuväljale märgiti maha võidusõidurada.  Päeva jagasid kaks eri ala- hommikul rinka, pärastlõunal supermoto. Ilmataat oli helde! Päike ja peaaegu tuuletu.


Kell 8 oli minu esimene vabatrenn. Kell oli juba 8 läbi, aga rajale ei saanud, sest öösel oli rajameister kopajuht jätnud kopa väliskurvi, otse väljasõidu trajektoorile... Poole 9ks polnud kopajuht ikka veel kohal ja meid lasti rajale, mis teha... Rada ise oli hea, ei olnud erilist ukerdamist, aga sõidujoone leidmine oli keerukas. Asfalt lihtsalt mega hea! Aga maandumisrajale distantsi hindamiseks joonistatud ruudud olid värvitud värskelt ja värvitud suuremaks, kui eelmisel aastal. Oioi, kui libedad. Gaasi keerata seal peal ei saanud, kuna ratas käis siis all lihtsalt ringi. Ehmatas ikka ära küll.


Kuna sõitjaid oli vähe, pandi 600sed kokku ja tonnised ka omavahel kokku. Sellega saime ühe trenni juurde, teine oli juba parem. Värvi peale ei roninud. Aga... eelviimasest veel 3seki ringi peale aeglasem, masendav!


Ajasõit, võitlesin endale eelviimase koha, parandasin aega 4seki ringi peale. Raske on mulle ikka see uue raja õppimine.


Start läks hästi, aga kolmandal või neljandal ringil juhtus minu karjääri kõige hullem asi- Eno kukkus peale lätlasega kokkupõrget... ja sikkel lendas otsa raja ääres kükitanud noorele fotograafineiule. Sellest olete juba kindlati kuulnud ja sellest ma pikemalt rääkida ei tahaks...


Tehti kordusstart. Läks jälle hästi, paariks hetkeks langesin viimaseks, aga võitlesin jälle 67-aastase veteraniga, eluaegse rinkamehega :) Jäin peale. Sõidu jooksul juhtus palju, ainult üks kurv jäi vist kukkumiseta, järjest lehvisid kollased lipud. Mina jäin püsti. Kahjuks kaotasin oma positsiooni ühele lätlasele, kes minust tegelikult aeglasem oli. JÄLLE! Sõidu tulemusena 3. koht!


Tunnen siinkohal sügavalt kaasa kõikidele Anna-Liisa lähedastele ja soovin Enole veelkord meelerahu!

Categories: 2011

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments