#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Blogi / Uudised

EMV 8. etapp

Posted on September 12, 2011 at 7:45 AM

Möödunud nädalavahetusel peeti Audru ringrajal eesti Meistrivõistluste 8. etapp ringrajasõidus, mis ühtlasi jääb viimaseks ametlikuks võiduajamiseks vanal ringrajal.


Reede oli trennipäev, mille ilmataat totaalselt ära rikkus, iga kord kui kombe selga sai või rada juba enamvähem kuivada jõudis, siis sadas uus padukas taevast alla. Kokkuvõttes üks poolik ring kulgemist.


Laupäeval, võistluspäeval, läks natuke paremini. Hommik oli väga ilus, kui kõigi nelja klassi trennid läbi sai, hakkas meeletult sadama, kõik ujus... Ajasõit märjal rajal. Kvalifikatsioonis 4. koht, kohe Superstocki meeste järel. Väga hästi!


Start läks edukalt, aga kohe esimesel ringil sõitis peakonkurent Raido Leenpalu must mööda. Natuke aega olin sabas, aga see rikkus nii palju rütmi, et mõne aja pärast tuli vahe sisse. Kui 10 ringi sõidetud, tegi Raido vea pidurdusmaal, aga tal õnnestus siiski mu ette jääda.  Kohe järgmises kurvis haarasin härjal sarvist ja sõitsin temast mööda, korraks veel paari kurvi järel nägin teda silmanurgast möödumiskatsel, aga manööver tal ei õnnestunud. Viimased viis ringi pingutasin kõvasti, peale finišilippu vaatasin selja taha- tühjus! Raido finišeeris 5,6sekundit hiljem, nii kõvasti pingutasin :)


Seega (trummipõrin) EKV 2011 üldvõit klassis Rookie600, EMV 8.etapi sõiduvõit klassis Rookie600 ja võistluse viimased 5 ringi ajaga 59 sekundit, mida ma olen niiii kaua oodanud, lõpuks omati on hoog tagasi.


Kui 14 aastat ei olnud enne minu karjääri algust naine stardis olnud (viimati 1992 Kalevi Suursõidul Luule Tull), siis 28 aastat ei olnud naisterahvas olnud karikavõitja. Viimane karikavõitja oli Luule Tull 1983 ja seda naisteklassis.


Suur suur tänu kõikidele toetajatele ja kaasaelajatele ja kõigile, kel oli minusse usku! Järgmisel aastal Superstock600 klassis.

Categories: 2011

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments