#96 MAARJA NOORAK - GIRLPOWER

Esimene naismotosportlane kaasaegses ringrajaspordis

Mootorrattad ja Maarja

 

Mootorrattad on olnud mu kauaaegne armastus. Esimest korda proovisin mootorrattaga sõita 15-aastaselt, seda mõnel määral venna rattaga külavahe kruusateel, kuni vend samal suvel ratta maha müüs. Vanemad mulle oma ratast ostma ei olnud nõus, seega jäidki need mu esimesteks ja viimasteks sõitudeks pikkadeks aastateks. 

Oma esimese ratta lükkasin garaaži 8 aastat hiljem, 2005.aastal. Käisin Kloostrimetsa ringraja ääres Kalevi Suursõitu kaemas ja tundsin, et enam ilma oma rattata ei saa, kaks nädalat hiljem oli ratas olemas. Väljavalituks osutus tollal Yamaha Fazer 600, millega ma siis tegelikult alles sõitmist õppima hakkasin. 

Aasta pärast vahetasin selle supersport ratta, Yamaha R6-e, vastu. Ringrajasõiduks on mul tänaseni Yamaha R6, mis on juba viies endataoline. 

Ringrajaeluga puutusin kokku tänu perekonna tuttavale Aivar Osale, kes on aastaid rinkal kihutanud. Tema mind alustuseks rajale kutsus, et hea koht harjutada. Raja ääres tutvusin Eesti ühe kiireima mehe, Hanno Veldiga, kes parajasti just ringrajasõidu koolitustega algust tegi. Kuu aega käisin umbes  kaks korda nädalas Veldiga rajal harjutamas ja sõidutehnikat õppimas ning juba augusti alguses avastasin end elu esimesest stardist. Kõik käis väga kiiresti. Aasta siis oli 2006. Sellega seoses sai minust EV esimene naismotosportlane ringrajasõidus.